Дженоа остава без победа у дома, не успя да се пребори и със Салернитана

Дженоа и Салернитана завършиха помежду си при резултат 1:1 в своеобразно дерби на дъното на Серия “А”. Двубоят бе от 25-ия кръг на италианската Серия “А”, а “грифоните” от Генуа остават със само една победа в шампионата от началото на сезона и без победа на собствения си стадион.

Дженоа излезе напред в резултата с гол на Матия Дестро в 32-ата минута. Той се възползва от подаване отляво на Калеб Екубан и почти от самата голлиния отклони топката в противниковата врата. В първата минута на добавеното време на първата част Федерико Бонацоли изравни за гостите от Салерно. Той опъна мрежата с шут от съвсем близка дистанция след асистенция на Милан Джурич.

Дженоа остава на предпоследното 19-о място в класирането с вече 15 точки. Салернитана е на дъното с 12 точки.